PayPal

 

 

Něco málo o PayPal.com

PayPal je internetový platební systém, který umožňuje přesuny peněz mezi účty. Ty nejsou vedeny číslem účtu, jak jsme u nás zvyklí z klasických bank, ale jsou vedeny pod emailovými adresami.

PayPal dnes patří k nejrozšířenějším a nejbezpečnějším online platebním systémům na internetu vůbec. Jeho služeb využívá přes 100 milionů lidí po celém světě ve 103 zemích a co víc, podporuje české koruny. Pokud si v PayPalu zaregistrujete svoji platební kartu, nic vám nebude bránit si poslat peníze na svůj bankovní účet.

Registrace do PayPalu je nutná, protože vám do této internetové peněženky budou chodit vydělané peníze a měla by to být první věc, se kterou začnete. Není to nic těžkého a každý si zvládne založit účet během pár minut.

 

Založení nového účtu

K samotné registraci se dostanete přes odkaz www.PayPal.com. Zobrazí se vám následující stránka:

 
Výběr typu účtu, země a jazyku.
 

Zde vyberte typ účtu „Personal Account“, zemi „Czech Republic“ a preferovaný jazyk. Dále se po stisknutí tlačítka „Continue“ dostanete na další stránku.

 
Vyplnění osobních údajů, emailu a hesla.
 

Zde vyplňte své osobní údaje. Pište je ovšem bez háčků a čárek, neboť PayPal neovládá české kódování znaků. Do položky „Home Telephone“ (domácí telefon) by jste měli zadat číslo na pevnou linku a to bez mezinárodního volacího kódu. Dále vyplníte emailovou adresu a heslo. Na heslu si dejte opravdu záležet, mělo by mít více jak osm znaků a nezapomeňte, jde o bezpečnost vašich peněz. Doporučuji kombinace čísel a písmen.

 
Vyplnění odpovědí na zvolené otázky.
 

V této části jsou požadovány odpovědi na dvě vámi vybrané otázky. Může jimi být jméno matky za svobodna „Mother's maiden name“, město narození „City of birth“, město narození vašeho otce „Father’s city of birth“ nebo poslední čtyři znaky řidičského průkazu „Last 4 charakters of driver’s license“.

 
Souhlas s registračními podmínkami.
 

Pro založení účtu musíte dále souhlasit s registračními podmínkami a opsat zobrazený bezpečnostní kód. Závěrem odešlete celý formulář kliknutím na tlačítko „Sign Up“ (registrovat se).

Po vyplnění registračního formuláře vám na zadanou emailovou adresu, přijde od PayPalu aktivační email s názvem „Activate Your PayPal Account!“. V tomto mailu klikněte na odkaz, který je zde uveden. Tím jednak potvrdíte svou emailovou adresu a zároveň aktivujete svůj účet na PayPal.

Ihned po potrvrzení registrační formuláře se vám zobrazí další a je určen pro přidání platební karty k PayPal účtu. Systém podporuje tyto karty: Visa Classic, Mastercard, případně American Express. Nutnou podmínkou karty pro registraci je, aby byla tzv. embossovaná a musí mít povoleny transakce v prostředí internetu.

 
Registrace platební karty.
 

S klidným svědomím tuto část registrace můžete zrušit kliknutím na tlačítko “Cancel”. Potvrdit platební kartu můžete kdykoli v budoucnu.

Tímto vám gratuluji k nově zřízenému účtu na PayPal.com.